Okolica

Bisko morza

Sarbinowo to mała miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w pobliżu. Teraźniejsze Sarbinowo leży blisko brzegu morza, jednak nie od zawsze tak było. Dawniej, wczasowisko leżało około 1,5 km od brzegu, lecz morze podmywało brzeg i żeby chronić Sarbinowo na początku XX wieku zbudowano mur długi na kilometr. Do naszych czasów ocalał górujący nad wioską - neogotycki kościół z 1856 roku. Turyści co roku chętnie korzystają z pięknej, piaszczystej sarbinowskiej plaży.Atutem Sarbinowa jest niedroga - w stosunku do sąsiednich większych kurortów - baza noclegowa.

Pomerania fun park

Rodzinny park rozrywek rozmaitych. na terenie parku znajdują się dostępne sezonowo atrakcje zewnętrzne oraz całoroczne. na odwiedzających pomeranię czekają m.in. strefa karuzel, autodrom, hala zabaw ze zjeżdżalniami i trampolinami, dmuchany plac zabaw, wioska wikingów trollborg - żywy, pełen atrakcji quasi-skansen składający się z 10 średniowiecznych chat i zajmujących się codziennymi sprawami mieszkańców - rollercoaster oraz wodny świat. na terenie obiektu znajdują są również dwie restauracje oraz punkty gastronomiczne. z sarbinowa do miejscowości pyszka jest ok. 30 km.

Park linowy

W Mielnie, nieopodal Sarbinowa znajduje się Park Linowy Tukan – idealne miejsce dla poszukiwaczy nowych wrażeń oraz aktywnej formy spędzenia wolnego czasu. Do dyspozycji odwiedzających są cztery trasy o różnym stopniu trudności. Zadaniem każdego z uczestników jest pokonanie trasy oraz wszystkich przeszkód, które zostały na niej ustawione.

Jezioro Jamno

Należące do gminy zajmuje 9 miejsce w polsce pod względem powierzchni. znajdziemy w nim leszcze, sandacze, węgorze, a także szczupaki, okonie, karasie, płocie i wiele innych. wędkarze mają możliwość połowu na lądzie lub w kutrze. w sezonie letnim można tu uprawiać sporty wodne: żeglarstwo czy windsurfing.

Latarnie morskie

Latarnie morskie w okolicy Sarbinowa

Plaża

Piaszczysta plaża zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży kamienno-betonowy mur oporowy chroniący wybrzeże przed silnymi falami Bałtyku. Na tej kamiennej zaporze wybudowano deptak oddzielający plażę od miejscowości. Po tej promenadzie można spacerować, obserwować morze siedząc na ławeczkach lub opierając się wygodnie o metalową poręcz albo korzystać z dobudowanych tu i opatrzonych poręczami  schodków stanowiących wygodne i niewysokie zejścia na plażę.

Ogrody Hortulus

Ogrody Hortulus znajdują się w miejscowości Dobrzyca w pobliżu trasy Kołobrzeg - Koszalin. Są oddalone o około 15 kilometrów od miejscowości Gąski.Zespół dwóch ogrodów to obecnie blisko 11 hektarów wspaniałych nasadzeń i związanych z ogrodnictwem atrakcji. W ogrodzie Hortulus dla zwiedzających przygotowano prawie 30 ogrodów tematycznych, w których miłośnicy flory znajdą m.in. ogród skalny, leśny i japoński oraz śródziemnomorsk

Label
Zarezerwuj teraz
menu